Dwudniowa wycieczka do Krakowa - zoo i zwiedzanie

KRAKÓW Z DZIEĆMI W 2 DNI

Niektórzy sądzą, że wyjazd do Krakowa z dziećmi nie ma sensu, bo mało atrakcji i dzieci będą się nudzić. My byliśmy i wcale tak nie uważamy. Wystarczy tylko dobrze zorganizować czas, żeby dzieci były zachwycone. Może moja relacja pomoże innym rodzicom właśnie zorganizować taki wspaniały czas spędzony z dziećmi bez odrobiny nudy smile.

Naszą wycieczkę zaczęliśny od zwiedzania krakowskiego ZOO. Tam spędziliśmy pierwszy dzień naszego pobytu. Nasze dzieci nigdy jeszcze nie miały okazji odwiedzić zoo, więc były bardzo ciekawe i niecierpliwe. Ja sama tylko raz jako dziecko odwiedziłam Zoo, więc również bardzo chętnie tam pojechałam. Po zostawieniu samochodu na parkingu trzeba jeszcze przejść około kilometr przez Las Wolski, aby dojść do zoo. Dzieci bardzo chętnie maszerowały. W zoo bardzo nam się podobało, było dużo zwierząt, które wylegiwały się na wybiegach i chętnie pozowały do zdjęć. 

Odwiedzamy ZOO w Krakowie z dziećmi
Oglądamy zebry w krakowskim ZOO
Wycieczka z rodziną do Krakowa
Dwudniowa wyprawa do Krakowa

Dzień drugi poświęciliśmy na zwiedzanie Krakowa. Piękne miasto zachwyciło nas swoim urokiem. Najpierw udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie zwiedziliśmy Kościół Mariacki, Sukiennice i na żywo wysłuchaliśmy hejnału, a dzieci miały okazję, aby nakarmić gołębie, które chętnie przylatywały do nich.

Zwiedzamy Kościół Mariacki
Karmimy gołębie na Rynku Głównym

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Po drodze na Wawel i nad Wisłę przypadkowo dzieci "wypatrzyły" plac zabaw, którego oczywiście nie mogły nie odwiedzić. Okazało się, że to plac zabaw "Plantuś" przy Muzeum Archeologicznym. Bardzo bezpieczny, bo ogrodzony i my jako rodzice nie musieliśmy się obawiać, że dziecko wybiegnie pod samochód.

Plac zabaw przy Muzeum Archeologicznym
Rodzinna wycieczka do Krakowa
Dwa dni w Krakowie z atrakcjami dla dzieci

Po nabraniu nowych sił przez naszą trójkę pociech i świetnej zabawie udaliśmy się na Wawel i do Smoka Wawelskiego. Dzieciom bardzo podobał się smok, który ział prawdziwym ogniem. 

Odwiedzamy Wawel - Smok Wawelski

Udało nam się także przepłynąć promem po Wiśle, co także wywarło ogromne wrażanie na dzieciach, bo pierwszy raz miały okazję, aby płynąć prawdziwym statkiem.

Dzieci po dniu pełnym emocji, zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu i długo jeszcze wspominały pobyt w Krakowie. Najbardziej w pamięci zapadło im zoo i zwierzęta, które widziały. 

 

Magdalena Kwiecień

autorka zdjęć i tekstu 
przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2022"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi