W czarownych Górach Świętokrzyskich - Siedlisko Carownica

W czarownych Górach Świętokrzyskich

To był kolejny wyjazd z portalu DziecioChatki.pl

Naszą podróż rozpoczęliśmy od Kurozwęki. W tym malowniczo położonym zakątku podziwialiśmy piękny XIV-wieczny Pałac. Jednak najciekawszą atrakcją dla dzieci (5 i 9lat) był wjazd do wnętrza zagrody z bizonami westernowym wozem „safari-bizon”. Nie obyło się także bez zjedzenia burgera z bizona polecanego przez miejscowego przewodnika.

Z Kurozwęki w 40 min dojechaliśmy do naszego ośrodka Siedlisko Carownica Lechów 137A. Zachwyt dzieci tym miejscem był nie do opisania-niezliczona ilość piaskownic, huśtawek, tyrolka, a w dodatku króliki, które można karmić…..

Zwiedzamy z dziećmi pałac w Kurozwęce

Przed pałacem

safari, czyli atrakcja dla dzieci

Safari i bizon

 

Nocleg dla rodzin w Siedlisku Carownica w Górach Świętokrzyskich

Na miotłach czarownic 

 

Łysa Góra i Klasztor Świętego Krzyża

Drugiego dnia z ośrodka w 10minut dojechaliśmy do Nowej Słupi, skąd wchodziliśmy na Łysą Górę. Około godzinna droga (dość łatwa dla dziewczynek) prowadziła stacjami Drogi Krzyżowej i kończyła się usadowionym na szczycie góry przepięknym Klasztorem Świętego Krzyża. Tuż za Klasztorem warto było wejść na platformę widokową z charakterystycznym dla Gór świętokrzyskich gołoborzami. W drodze powrotnej trzeba był wstąpić po marchewki dla królików….

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Wycieczka rodzinna na szczyt Łysej Góry

Droga na Łysą Górę

Jedyne w swoim rodzaju gołoborza w Górach Świętokrzyskich

Na platformie z gołoborzami 

Atrakcja dla dzieci w czasie górskiej wyprawy

Karmienie królików

 

Kolejny szczyt, czyli Łysica

Trzeciego dnia z ośrodka w 15minut dojechaliśmy do Kokonina, skąd wchodziliśmy na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich -Łysicę. Choć półtoragodzinna droga byłą dość uciążliwa ze względu na grzęski grunt, była warta tych widoków. Po raz kolejny zachwycaliśmy się gołoborzami.

W drodze powrotnej dziewczynki nie mogły się doczekać podwieczorku przygotowanego przez panią. A tu zaskoczenie, bo oprócz gofra dostały pierniczki w kształcie domku do własnego ozdobienia z dołączonym lukrem, posypką i skittlesami. Na szczęście energia ze zjedzenia słodkości została wykorzystana przez dziewczynki na zabawę wokół domków Czarownic i trampolinie.

Zdobywamy z dziećmi Łysicę

Na szczycie Łysicy 

rodzinny spacer na sam szczyt

Droga z Łysicy 

Odpoczynek na trampolinie w Siedlisku Carownica w Górach Świętokrzyskich

Dziewczyny na trampolinie 

 

Wyprawa do Chęcin

Czwartego dnia z ośrodka w 45 minut dojechaliśmy do Chęcin. Tu weszliśmy na Zamek Królewski. Dziewczynki największą uwagę zwróciły na skarbiec, stroje rycerskie a przede wszystkim narzędzia do wymierzania kar i postacie królów.

Z Zamku udaliśmy się do Jaskini Raj (bilety zakupiliśmy on-line kilka dni wcześniej). Po prawie godzinnym zwiedzaniu jaskini z przewodnikiem dziewczynki wyszły oczarowane i dzieliły się wiadomościami o stalaktytach i stalagmitach. Po powrocie do ośrodka postanowiliśmy wykorzystać przygotowany wcześniej i pozostawiony w domku przez panią „zestaw grillowy” (kiełbaski, chlebek, ketchup, musztardę) i rozpaliliśmy ognisko.

Dziewczynki były dumne, że zjadły kiełbaskę upieczoną przez siebie.

Zwiedzanie z dziećmi Zamku Królewskiego w Chęcinach

Zamek w Chęcinach 

Chwila na odpoczynek podczas zwiedzania

Na fotelu czarownicy 

Ognisko w Siedlisku Carownica

Przy ognisku 

 

Odwiedzamy Park Rozrywki i Miniatur

Piątego dnia z ośrodka w 25minut dojechaliśmy do SabatKrajno Park Rozrywki i Miniatur, by przyjść aleją miniatur. Dziewczynki z zaciekawieniem oglądały budowle ze wszystkich stron świata. Niestety zabawę w Lunaparku trzeba było odłożyć ze względu na mżawkę. Humor poprawiły lody i spacer pod pięknymi kolorowymi parasolkami.

Po południu udaliśmy się do wcześniej umówionej strefy Wellness, która mieściła się na ternie naszego ośrodka na 90 minutowy(w cenie pobytu) relaks w gorącej i zimnej beczce, grocie solnej i ruskiej bani.

Spacer po Alei Miniatur w SabatKrajno

Aleja Miniatur 

Wycieczka do parku rozrywki w Górach Świętokrzyskich

Olga i Iga pod parasolkami 

Relaks w gorącej beczce

Gorąca beczka

 

Czas na Akwarium Oceanika!

Szósty dzień to niestety nasz ostatni dzień. Po smacznym jak co dzień i dostarczonym do domku pysznym śniadanku, wyjechaliśmy do domu. Po 40minutowej trasie zatrzymaliśmy się, by zobaczyć 500 gatunków zwierząt, które mieści Akwarium Oceanika znajdujące się w kompleksie Świętokrzyska Polana w Chrustach.

Dziewczynki z zapałem słuchały ciekawostek z podwodnego życia, ale największą frajdę sprawiło im karmienie rybek karmą zakupioną z automatu. Po wyjściu z budynku dziewczynki nie mogły przejść obojętnie obok Krainy Zabawy a w szczególności obok wielkich dmuchanych kul…

Karmienie rybek w Akwarium Oceanika dla małych i dużych dzieci

Karmienie rybek w Oceanice

Zabawa na placu dla dzieci

Dmuchańce

 

 

Marlena Typek

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs

"Polska z dziećmi 2020"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi